Onafhankelijk smaakmakend magazine over speciaalbier

Biernieuws

De Kazematten wint medailles op WBA 2025 en EBS 2025

Geplaatst op donderdag 18 september 2025

Sinds de start van deelname aan de World Beer Awards in 2021 door Brouwerij De Kazematten uit Ieper, zijn hun bieren ieder jaar in de prijzen gevallen. Dat is ook dit jaar niet anders! Daarnaast won de brouwerij prijzen op de European Beer Star 2025.

Zilver voor Tremist

Voor het vijfde opéénvolgende jaar wordt Tremist bekroond met een zilveren medaille in de categorie ‘Saison’. Dat is een prachtige herbevestiging van zijn zomerse charme.

Zilver voor Wipers Times Blond

Wipers Times Blond werd wederom bekroond met zilver in de Belgian Style Blond-categorie, een sterke voortzetting van zijn solide reputatie. In 2021 werd de Wipers Times Blond nog verkozen tot het beste blond bier van België!

Brons voor Wipers Times Dubbel

Wipers Times Dubbel behaalt brons in de categorie Belgian Style Dubbel, een mooie bevestiging van zijn volmondige, rijke karakter. In 2022 werd de Wipers Times Dubbel nog verkozen tot het beste dubbel bier van België!

Brons voor Wipers Times Tripel

Wipers Times Tripel behaalt reeds zijn derde bronzen medaille in de categorie ‘Belgian Style Tripel’.

European Beer Star

Zilver voor Wipers Times Blond

Wipers Times Blond wint voor het eerst op de European Beer Star en wel met zilver in de Belgian Style Blond-categorie! De European Beer Star wordt georganiseerd sinds 2004 en is net zoals de World Beer Awards uitgegroeid tot één van de belangrijkste biercompetities ter wereld. De European Beer Star bekroont bieren die authentiek, karaktervol en van hoge kwaliteit zijn. De meeste bierstijlen die in aanmerking komen, zijn afkomstig uit Europa. Alle brouwerijen wereldwijd komen in aanmerking voor deelname: lokale, regionale, nationale en internationaal actieve brouwerijen, niet alleen uit Europa, maar uit alle landen van alle continenten. Deze medailles onderstrepen de voortdurende inzet voor perfect uitgebalanceerde, authentieke bieren met karakter.

Ypres City Brewery

De Ieperse stadsbrouwerij Kazematten bevindt zich onder de vestingen die de stad omwallen. De unieke historische Kazematten van het ‘Houten Paard’ aan de Rijselpoort werden omgetoverd tot een authentieke brouwerij en vormen sinds 2014 het schouwtoneel voor de Wipers Times-bieren. Het was vanuit deze locatie dat de Britse soldaten tijdens WOI hun satirisch blad ‘The Wipers Times’ uitgaven. Brouwerij Kazematten is het creatieve geesteskind van Hans Depypere (zaakvoerder brouwerij St.Bernardus) en Rudi Ghequire (ex-meesterbrouwer Rodenbach). Hans liet de eer aan dochter Julie Depypere om samen met Rudi hun schuimende droomproject in goede banen te leiden. Rudi Ghequire was decennialang de meesterbrouwer en directeur van Brouwerij Rodenbach in Roeselare. Sinds april 2024 is hij met ‘Rodenbach-pensioen’ en kan hij zich nog meer concentreren op zijn geesteskind Brouwerij Kazematten. Medezaakvoerder Rudi Ghequire: “Afgelopen jaren mochten we reeds mooie prijzen en medailles ontvangen voor alle Wipers Times-bieren en Tremist. Dat onze verschillende bieren nu opnieuw internationaal gelauwerd worden, stemt ons natuurlijk heel erg tevreden maar toont vooral aan dat de constante kwaliteit en smaak van onze bieren erg hoog is. Deze internationale erkenning is dus absoluut een sterke stimulans voor onze bieren en de verdere ontwikkeling van onze brouwerij.”